0 item:
 x 

Shporta juaj është e zbrazët!

Stetoskop Littmann Classic II S.E. 2201

Shto vlerësimin tuaj |

Stoku: Në stok

105,00 €
Prodhuesi: Littmann
3M™ Littmann® Classic II S.E. Stethoscope, Black Tube, 28 inch, 2201
Color

3M ™ Littmann® Classic II S.E. Stetoskopi është një mjet klinik i besueshëm dhe i vështirë për vlerësimin fizik dhe monitorimin e pacientëve tuaj. Është zgjedhja e miliona ofruesve të kujdesit që janë të përkushtuar për arritjen e rezultateve më të mira të pacientit.

3M ™ Littmann® Classic II S.E. Stetoskopi është një mjet i vërtetë klinik, duke siguruar ndjeshmëri të lartë akustike përmes pjesës së përparme të saj të dyanshme, çelik inox; me një diafragmë sintetizuese në njërën anë dhe zile tradicionale në anën tjetër. Classic II S.E. Stetoskopi përdoret nga studentët dhe profesionistët mjekësor ashtu që të identifikojnë, dëgjojnë dhe studiojnë zemrën, mushkëritë dhe tinguj të tjerë të trupit për vlerësimin fizik dhe diagnozën.

Tub elastik i gjeneratës së ardhshme ruan formën dhe fleksibilitetin e saj edhe pas palosjes së ngushtë në një xhep. Ai siguron jetë më të gjatë të stetoskopit për shkak të rezistencës së përmirësuar ndaj vajrave të lëkurës dhe alkoolit, dhe ka më pak gjasa të marr njollat. Tubacioni i gjeneratës së ardhshme nuk është bërë me latex gome natyrale, një përfitim për profesionistët e ndjeshëm mjekësorë dhe pacientët e tyre. Dhe, për të luajtur rolin e tij në mbrojtjen e shëndetit të njeriut dhe të mjedisit, tuba e gjeneratës së ardhshme nuk përmban plastifikantë phthalate.

 

Classic II S.E. Stetoskopi është bërë në SHBA për cilësi të qëndrueshme. Ajo vjen me butona të mëdha të buta, nënshkrime të mëdha dhe udhëzime.

Vlerësimet

Nuk ka vlerësime për këtë produkt.
  • Address: Rr. Ali Kelmendi- p.n (te Hotel AFA) Prishtinë, Republika e Kosovës
  • Tel: +383 (0)38 247 717
  • Mob: +383 (0)44 184 254
  • Email: Kjo adresë e-mail është e mbrojtur nga reklamat. Është e nevojshme të aktivizohet JavaScript për ta parë atë.